מה חדש אצלנו?

חדשות מרכז אחוה

צוות החוקרים עוסק בהיבטים שונים של שאלת השוויון ביהדות. הרב אסף ברלינר השלים כתיבת מאמר על הבעייתיות שיש במתן ביטוי חיצוני בולט ומופגן לעושר בסביבה בה מצויים עניים – כאשר הדבר עלול להביא לבושה, לקנאה ולפירוק של המרקם החברתי. הרב זאב שמע כותב של השוויון במשנתו של הרש"ר הירש – בין ישראל לעמים, בין גברים לנשים, בין עשירים לעניים ובין מעמדות שונים בעם. הרב דוד קהלת כותב על שאלת השוויון בדיני ירושה – בין בנים לבנות ובין הבכור לשאר הבנים. מחקרים נוספים נכתבים על היבטים שונים היחס שבין גברים לנשים.

במקביל נמשכת עבודת ההכנה לדפוס של הספר הבא בסדרת הספרים על שיח הזכויות. ספר זה יעסוק בשיח הזכויות ביחסים שבין הורים לילדיהם ובנושאים המשיקים לכך.

מהנעשה במרכז תורה ומדינה

מרכז תורה ומדינה, ומשפחת כהן, יוצאים במיזם: הקמת גן ע"ש ר' עוזי כהן ז"ל

ר' עוזי כהן ז"ל היה איש אמונה ותורה, איש משפחה וחסד, איש של שמחת חיים, אשר נלב"ע בעודו צעיר לימים, ממחלת הקורונה. בעצה משותפת, התחלנו בהקמת  גן חי ופורח בתוך השטח של 'מרכז תורה ומדינה', אשר סמוך לבית משפחת האח – ר' יצחק כהן. גן זה יהווה בע"ה זכרון חי לר' עוזי ז"ל, גן שיוסיף חיים במקום של תורה, יוסיף עוד פינה ירוקה ומטופחת  בתוך הישוב ניצן. נשמח מאד על  תרומות  לפיתוח הגן.

עלה לאתר יום העיון בנושא: דינו של מאומת-קורונה שהדביק את עמיתו

א. האם קיימת חובה לפרט להתחסן מקורונה?- הרב יגאל קמינצקי

ב. האם למדינה סמכות לכפות על האזרחים חיסון מקורונה?- הרב פרופסור נריה גוטל

ג. דינו של מאומת שהזיק, במזיד, בשוגג, באונס- הרב דוד שטרן

 נקודה למחשבה

 כדאי לקרוא

הלילה הזה – בוחרים במשפחה!

בהרבה חגים יש "כיף משפחתי" – יש הווי מיוחד בישיבה המשפחתית מול נרות החנוכה, וכן בישיבה המשותפת בסוכה. אבל רק בלילה אחד בשנה המשפחה מקבלת מעמד בכורה – העברת המסר לדור הבא, מצות והגדתך לבנך, הופכת לציר המרכזי שסביבו מנהגים רבים לעורר את הילדים ולשמור אותם במרכז העניינים.

'הגדה של משפחה' מסייעת לנו לחבר את הלוז המרכזי של ליל הסדר אל הלב והראש של כל בני המשפחה שיהיו איתנו בלילה הזה. בשפה פשוטה, ובתוספת קטעי הסבר שמאירים תובנות חשובות ביחס למשפחה שטמונות בתוך קטעי ההגדה שלפנינו.

הצבנו לעצמנו יעד להפיץ את ההגדה הזו ב-100,000 עותקים, כדי לחבר עוד ועוד משפחות בחג הפסח הקרוב לערכי המשפחה בישראל!

מוזמנים לסייע לנו להגיע ליעד, בע"ה! לפרטים נוספים או להנצחות, חיים ברנסון: 050-3738377

לתרומה דרך פייבוקס>>

לקריאת ההגדה

 מומלץ לצפות

מי רשאי להצביע?
האם מי שלא נושא בעול יכול לקבל החלטות לגבי התנהלות הציבור?

 הרב שבח שולמן