מה חדש אצלנו?

חדשות מרכז אחוה

הספר "הורות ראויה - מבט יהודי על הקשר שבין הורים לילדיהם" נמצא בשלבים אחרונים של הכנה לדפוס.

צוות מרכז אחווה ממשיך לעסוק בנושא: "השוויון", ובמסגרת זו התקיים מפגש מרתק ומאלף עם הרב דוב ברקוביץ', שהרצה על משנתו העמוקה של אביו, הרב פרופ' אליעזר ברקוביץ', בנושא זה.

מהנעשה במרכז תורה ומדינה

'מרכז תורה ומדינה' וקהילת 'שירת אהרון' שמחים להזמין את הציבור הרחב להשקת ספרו של הרב פרופסור נריה גוטל שליט"א, ראש מערך המחקר במרכז תורה ומדינה:

ממשפטי המלוכה: אחריות לאומית כשיקול פסיקה

בתוכנית ישאו דברים: הרב ד"ר יהודה יונגסטר, רב בית הכנסת | הגאון הרב יעקב אריאל שליט"א, רבה הראשי של רמת גן | הרב פרופסור נריה גוטל שליט"א, מחבר הספר | הרב יגאל קמינצקי, ראש מרכז תורה ומדינה, רבו של גוש קטיף (לשעבר) | הרב ד"ר אופיר כהן, מנהל מרכז תורה ומדינה

ביום חמישי, כ"ט במרחשון (4.11), בבית הכנסת שירת אהרון, רח' ביאליק 48, גבעת שמואל.

בערב זה יוצע הספר לרכישה במחיר מוזל. למידע נוסף>>

 נקודה למחשבה

 כדאי לקרוא

ממשפטי המלוכה

אלפיים שנות הגלות קטעו את רצף הפסיקה בתחום הנהגת ממלכה ריבונית על פי ההלכה. הספר ”ממשפטי המלוכה“ עוסק בסוגייה של אחריות לאומית בניסיון לעמוד על חשיבותה והיותה שיקול הלכתי משמעותי להכרעה בסוגיות ציבוריות וממלכתיות.

שאלות מתוך הספר:

האם מותר לסכן לוחמים ולצאת לקרב למטרה כלכלית בלבד? | במהלך מגיפת הקורונה, מה חשוב יותר, האינטרס הכלכלי או הבריאותי? | מה אומרת ההלכה על חילול שבת בחלק מארץ ישראל במידה והוא מבטיח שלא יהיה חילול שבת ברוב הארץ?

הרב פרופ‘ נריה גוטל זוכה פרס הרב קוק, פרס ויילר, פרס עמינח ופרס ירושלים, עומד בראש מערך המחקר של מרכז תורה ומדינה ומכהן כרב קהילה בירושלים. ממשפטי המלוכה הוא חיבורו הששי.

 

קרא עוד

 מומלץ לצפות

האם מותר לדון ראש ממשלה בזמן כהונתו?

הרב אריה ויזל - מרכז תורה ומדינה