אודות התוכנית 

האתגר: הנוער הדתי מחפש כיוון

דרכו של העולם הדתי מאותגרת לאחרונה בקצב גובר והולך. בצד ההצלחה בכל התחומים, לא סוד הוא שבשנים האחרונות מורגשת נסיגה ערכית אצל חלק מבוגרי ובוגרות החינוך הדתי. הנסיגה אצל אותו חלק של בוגרים/ות רק מעמיקה עם סיום הלימודים בתיכון, בישיבה התיכונית ובאולפנה. היא באה לידי ביטוי, בין היתר, בבחירות הכיוון של השירות, העשייה, הלימודים, בן הזוג, הקמת הבית, אורח החיים, ועד חינוך הילדים. שום דבר כבר לא מובן יותר מאליו, כולל המשך אורח חיים הלכתי, ערך הקמת משפחה, מגורים בארץ, ועוד ערכי צאן ברזל. המגמה הזאת מושפעת רבות מהמקום המשמעותי שהולכות ותופסות התקשורת והרשתות החברתיות, הקובעות סדר יום משל עצמן, ונובעת גם מתהיות פנימיות, תחושת חוסר חיבור וחוסר רלוונטיות של ההלכה והחוויה היהודית לחייהם.

מטרת התכנית הזאת היא להעשיר בדרכים מקוריות את ההזדהות של תלמידות שביעית-שמינית עם העולם התורני וערכיו, בהתייחס ישירות אל אותן השפעות חוץ, ולתת כלים להתמודדות "מלכתחילה".

 

המענה: מחשבים מסלול מחדש

א. העמקת ההזדהות עם דרך התורה וההלכה מלכתחילה, גאוות יחידה של דרכנו, שאינה זקוקה להתנצלות בפני 'בעלי אג'נדות', או לאישורים מבחוץ.

ב. התייחסות מעמיקה, פתוחה ורלוונטית לנושאים הבוערים ולשאלות העולות תדיר, בכל חיבור התורה והחיים, ללא התחמקות מלעסוק בכל.

 

להורדת פרוספקט התכנית>>

 

מאמרים בנושא 

מלכות של חסד

למאמר המלא>>

אורות החברה

למאמר המלא>>

"עולם חסד ייבנה"

למאמר המלא>>

"יוצר מידו עושר ורֵיש"

למאמר המלא>>