ביקור של ח"כ ניסן סלומינסקי

יו"ר ועדת חוקה ח"כ ניסן סלומינסקי ביקר במרכז תורה ומדינה בניצן ונפגש עם הרב יגאל קמינצקי ורבני המרכז העוסקים בנושאי מדיניות ושלטון על פי ההלכה

יו"ר ועדת חוקה ח"כ ניסן סלומיאנסקי ביקר ביום חמישי האחרון ב'מרכז תורה ומדינה' בישוב ניצן, העביר שיעור תורה בנושא תורה ומדינה ושוחח עם ראשי המרכז, בו עמלים רבנים חוקרים על כתיבת חומרים בנושאי מדיניות ושלטון על פי ההלכה.

"חלום חיי הוא הקמת מכון אשר ירכז את כל נושאי תורה ומדינה ויאחד את כל הנושאים, שדרכו יהיה ניתן להגיע לעיצוב המציאות בפן התורני-הלכתי על ניהול מדינה וחיים לאומיים בארץ ישראל. אני כל כך שמח במקום הזה, מרכז תורה ומדינה בניצן, כל כך שמח שהוא קיים מכיוון וזהו חזון אשר אותו אתם מממשים והגשמת חלום".

סלומינסקי הוסיף כי בקום המדינה היתה התעוררות לעיסוק בנושא המדינה לאור ההלכה ואחר כך ירידה וזניחת התחום כמעט לחלוטין. "את הזכויות של הספר 'הלכות מדינה' של ה'ציץ אליעזר' לא ניתן היה להשיג כיון שהיורשים החרדים לא הסכימו להדפיס", סיפר סלומינסקי. בדבריו הוא התייחס להצעת חוק יסודות המשפט ואמר כי במושב החורף יקדם את הצעת החוק ויטפל בהתנגדויות אליה.

אנשי מרכז תורה ומדינה העניקו במהלך הביקור תעודת הוקרה לח"כ סלומינסקי על פועלו "להרמת קרנה של תורה במדינת ישראל".

הרב יגאל קמינצקי ראש מרכז תורה ומדינה: "אנחנו שמחים בביקורו של יו"ר ועדת חוקה ח"כ סלומניסקי במרכז תורה ומדינה. אנו בטוחים כי השפעתו של המרכז תחלחל ותשפיע על זהותה היהודית של מדינת ישראל ותביא לחיזוק ערכי התורה".